Diclofenacum Fastum żel 100G

Diclofenacum Fastum żel 100G
Producent: Zdrowie
£6.99
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od £32.99

Wskazania do stosowania:
Młodzież powyżej 14 lat, krótkotrwałe leczenie:
miejscowe, objawowe leczenie bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

Dorośli:
Miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia w:
- urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia
- ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich
- w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.
Jeśli po upływie 7 dni, nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Właściwości:
Diclofenacum Fastum jest lekiem w postaci żelu do stosowania miejscowego. Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy w ilości 10mg/g, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Lek działa kojąco i chłodząco na skórę.

Sposób użycia:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej lek ten należy stosować w następujący sposób:
nałożyć lek na skórę, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Ilość żelu zależy od rozmiarów bolącego miejsca, najczęściej jest to 2 g do 4 g, co odpowiada paskowi żelu o długości 4 cm do 8 cm. Jest to ilość wystarczająca do pokrycia około 400 do 800 cm2powierzchni skóry.
Lek należy stosować 3-4 razy na dobę.

Po zastosowaniu leku umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Nie stosować dłużej niż 7 dni (u dzieci powyżej 14 lat) i dłużej niż 14 dni (u dorosłych) bez konsultacji z lekarzem.

Skład:
Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.
Pozostałe składniki to: trolamina, kokozylokaprylolapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania:
Nie stosować leku Diclofenacum Fastum:
- jeśli pacjent  ma uczulenie na diklofenak sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i kwas acetylosalicylowy
- w ostatnich trzech miesiącach ciąży
- u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat
- u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
- nie stosować na skaleczenia, otwarte rany lub wypryski na skórze
- nie stosować leku długotrwale lub na duże powierzchnie skóry
- nie opalać się i nie chodzić do solarium w okresie leczenia lekiem Diclofenacum Fastum i dwa tygodnie po zakończeniu leczenia.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixel